• Žiadne produkty v košíku.

Stačí, že si

Zuzana Aichová

Mávaš niekedy pocit, že Tvoj život je nenaplnený? Že musíš spraviť niečo veľké, aby to dávalo zmysel? Hovoríš si: „Prečo som tu? Veď žijem len obyčajný, fádny život, ktorý pre svet nič neznamená.“ ?

Zmysel života 

Pocit, že naše bytie nie je dosť dobré a že čakáme na niečo, čo dá nášmu životu zmysel, nás niekedy môže posúvať. Je to tak vtedy, ak nás inšpiruje urobiť niečo iné, nájsť v živote čosi nové. Vtedy táto nespokojnosť dodáva nášmu bytiu motiváciu rozvíjať sa. Ak sa však kvôli tomuto pocitu sužujeme, cítime sa nekompletní či nedostatoční, pretože nenapĺňame našu predstavu o tom, čo by sme mali v našom živote spraviť a zanechať za sebou. Skrátka máme pocit, že náš život nedáva zmysel. Pokiaľ sa jedná o uskutočniteľné veci a bráni nám v tom len strach či slabé odhodlanie, musíme spraviť všetko pre to, aby sme sa pohli a spravili to. Môže sa jednať o rôzne veci, zmena zamestnania, presťahovanie sa na vidiek, odchod z nefunkčného vzťahu a pod. Ak však naše pocity nedostatočnosti nesúvisia s takouto situáciou, je dobré pohľadať skutočný zmysel nášho života hlbšie v nás.

Takýto pocit totiž často vyplýva práve z toho, že sa sústredíme viac na vonkajší svet, na to, aký dojem robíme na druhých a nepestujeme si vzťah so samým sebou. Nepočúvame svoj vnútorný hlas, nevnímame dostatočne naše potreby, nevážime si naše hodnoty a neriadime sa nimi, nevieme sa doceniť.

Ži svoj živoť naplno 

Pre úplný pocit naplneného a zmysluplného života pritom stačí jednoducho a poctivo precítiť šťastie z toho, že sme. Uvedomiť si svoju jedinečnosť a doceniť všetko dobré v nás. Žiť svoj život naplno je už samo o sebe dosť. Aj to je však umenie. Pripomeňme si všetko to, čo jej v našom živote dobré a že nie každý človek má také šťastie.  Pre nás automatické veci môžu byť pre iného ťažko dosažiteľné.

Nemusíme byť hrdinami, géniami ani obzvlášť úspešnými, aby náš život dával zmysel a mali sme dôvod cítiť vďaku i hrdosť. V živote stretávame mnoho ľudí a s každým zdieľame našu energiu a duchovno. Ovplyvňujeme ich životy mnohými spôsobmi ani si to nemusíme uvedomovať. A cez nich sa náš vplyv šíri k ďalším ľuďom. Tým, že sa snažíme žiť naplno a v súlade s našim vnútorným presvedčením a hodnotami, robíme veľmi veľa. To stačí na to, aby to dávalo zmysel nášmu bytiu na tejto planéte a práve v tomto čase. Netrápme sa myšlienkou, že kým sa naše meno neobjaví v správach, alebo nespasíme svet, naša existencia nemá zmysel.

Sústreď sa na vlastné hodnoty 

Nazri hlbšie do svojho srdca a objav to, čo je pre Teba to pravé, čo Ti dáva zmysel, to, pre čo sa dokážeš nadchnúť. Osloboď sa od tlaku, ktorý prichádza zvonka a núti Ťa k výkonu. Pokiaľ to nie je to, po čom skutočne v hĺbke svojho srdca túžiš, pusti to. Pretože jediné, čo potrebuješ, aby si zmysluplne napĺňal/-a svoj čas na tomto svete, je zosúladiť sa s Tvojimi hodnotami a presvedčeniami.

Naše životy sú cestou, na ktorej sa stávame spolutvorcami sveta, do ktorého sme sa narodili. Tým, že načúvame svojmu najhlbšiemu hlasu, ostávame samými sebou a prijímame každý moment v živote tak, ako prichádza. Cítime a chápeme, že je to pre naše bytie uspokojivé a dostačujúce. A to je predsa najviac, čo v živote môžeme dosiahnuť.

 

Kurzy osobného rozvoja MojaKalokagatia boli vyvinuté pre posilnenie vzťahu so sebou samým, na povzbudenie sebalásky a sebavedomia. Pomôžu Ti znovu objaviť Tvoje vlastné hodnoty a priority a vďaka tomu si uvedomíš, čo je pre Teba skutočne dôležité, po čom túžiš a čo chceš dosiahnuť. Sú určené všetkým, ktorí potrebujú povzbudiť na ceste za svojim šťastnejším Ja.

Naše kurzy nájdeš tu: https://mojakalokagatia.sk/nase-kurzy/

Ak Ťa táto inšpirácia zaujala, mohla by sa Ti páčiť aj táto: https://mojakalokagatia.sk/prilezitosti/

 

 

Zdieľajte :-)