Esenciálne zdravie

 • Žiadne produkty v košíku.

ESENCIÁLNE ZDRAVIE

Starostlivosť o seba prírodnou formou

LEKTORKA: Ing Ivana Balážová, odborná terapeutka v oblasti prírodnej starostlivosti o telo zvonka aj zvnútra

Nastavte si nový život plný prírodnej chémie!

Spoznajte bližšie svoje telo a naučte sa ovplyvňovať svoje emočné aj fyzické zdravie!

Objavte silu prírody a jej pôsobenie na organizmus v každom veku!

Vytvorte si nové návyky, ktorými zlepšíte kvalitu svojho života!

 • Hodilo by sa vám vedieť si svojpomocne poradiť s bežnými zdravotnými problémami?
 • Chceli by ste zlepšiť celkový stav vašej imunity a zdravie Vašich detí?
 • Hľadáte možnosti ako eliminovať syntetickú chémiu a liečivá?
 • Nevyznáte sa v mnohých detoxikačných programoch?
 • Radi by ste lepšie zvládali svoje emócie?
 • Máte pocit, že ste zacyklený/á a neviete v sebe nájsť energiu?
 • Trpíte častými bolesťami tela alebo chronickou únavou?
 • Ste odhodlaný/á začať nový životný štýl, aby ste ozdravili svoje telo?
 • Túžite po krajšom, zdravšom tele a pokojnom spánku?

Keď ste aspoň na jednu otázku odpovedali kladne, je tento kurz pre Vás.

Bližšie zoznámenie sa s obsahom kurzu a jeho lekciami, Vám umožní istejšie sa vydať na cestu za svojím zdravším a krajším telom. Naučíte sa užívať si život bez ťažkostí, ktoré Vás brzdia a obmedzujú.

Dozviete sa ako funguje telo, ako sú jednotlivé systémy prepojené. Naučíte sa ako jednoducho regenerovať a ozdravovať svoje telo. Dosiahnete lepšiu kvalitu svojho života. Ušetríte množstvo času a financií pri dlhodobom a trvalom zdraví, ktoré si dokážete sami udržať a ovplyvňovať.

Koncept tohto kurzu spočíva v šiestich tematických lekciách zameraných na najbežnejšie fyzické a emočné ťažkosti a problémy, ktoré obmedzujú plnohodnotné fungovanie. Zásady v nich obsiahnuté vedú k zlepšeniu stavu organizmu a tým k celkovej výkonnosti človeka a jeho pocitu zo života.

Tento kurz radí, ako sa môžete aktívne a s hrdosťou spoľahnúť sami na seba, keď si vedome zvolíte rolu odhodlaného tvorcu svojho života. Takého, ktorý nájde spôsob, ako čeliť prekážkam a obmedzujúcim presvedčeniam, aby mohol sám sebe slúžiť s rešpektom, obdivom a odvahou –v súlade s hodnotovým rebríčkom a zmysluplnou víziou. Bez pocitov nedostatočnosti a menejcennosti.

Pestrý mix úloh, sebareflexívnych cvičení a výziev na konkrétne akcie približuje možnosti, ako cielene investovať energiu do budovania nových návykov, proaktívnych postojov a pozitívnych presvedčení o sebe.

LEKCIA 1: Zdravá pokožka

Pokožka ako zrkadlo vnútorného zdravia. Čo je pre našu pokožku najdôležitejšie. Ako hydratovať a vyživovať pokožku. Prírodné riešenia jej nedokonalostí a rôznych kožných problémov. Ktorým syntetickým zložkám sa vyhýbať. Ako si pomôcť prírodnou formou a vyrobiť si doma pleťové vody, pleťové a telové oleje.

LEKCIA 2: Lymfatický systém

Čo je to lymfatický systém, ako pracuje v tele, ako ho podporiť a čím ho zaťažujeme. Prečo mávame lymfatický systém oslabený a aké to ma dopady na náš organizmus. Dôležitosť lymfatického systému v tele, jeho prepojenie s krásou, štíhlosťou a celulitídou. Ako si pomôcť prírodnou formou.

LEKCIA 3: Detox a zdravé trávenie

Čo je to detoxikácia organizmu, ako je prepojená s lymfatickým obehom, imunitou a s redukciou podkožného tuku. Čo majú spoločné detox a chudnutie. Ktorých orgánov sa týka detoxikácia. Ako si regenerovať a ovplyvňovať trávenie. Prečo má veľa ľudí problémy s trávením.

LEKCIA 4: Imunita

Ako funguje imunitný systém; ako je prepojený s inými sústavami v tele. Čím si oslabujeme imunitný systém a ako ho dokážeme podporiť. Využitie bežných domácich korenín a bylín pri ovplyvňovaní zdravia, chorôb, bolestí, kašľu a horúčky.

LEKCIA 5: Detské zdravie

Prečo je detské zdravie iné ako u dospelých jedincov. Ako sa prírodne starať o bábätká, deti v predškolskom veku aj staršie deti. Akupresúra a cielené dotyky na tele pre upokojenie detí. Ako sa stať najlepším odborníkom pre svoje dieťa a jeho psychickú aj fyzickú pohodu. Nastavenie zdravej rovnováhy v stravovaní.

LEKCIA 6: Emocionálne zdravie

Aromaterapia a jej pôsobenie na emočný a psychický stav človeka. Prepojenie fyzickej a emocionálnej energie a pohody. Prečo je emocionálne zdravie rovnako dôležité ako fyzické zdravie. Rozpoznávanie emócií, stresu a možností ako ich zvládať. Prepojenie spánku s psychickou rovnováhou.

Ing Ivana Balážová

prírodné liečiteľstvo a starostlivosť o telo

Už ako dieťa som mala možnosť vyrastať v súlade s prírodnou medicínou vďaka mojej mame, ktorá sa zaujímala o bylinky, zdravú stravu a ich účinky na organizmus. A dnes ako dospelá vidím, že moje telo je čisté a silné i vďaka tomu, že bolo uchránené pred syntetickou chémiou a tak rýchlejšie reaguje i na alternatívnu medicínu.

Keď som mala asi tri roky, objavil sa u nás doma prvýkrát esenciálny olej. Odvtedy som zvyknutá na prírodnú medicínu. Ako dieťa som niekoľkokrát dostala od lekárky antibiotiká, ktoré mi spôsobili črevnú kandidózu. Lekári mi s tým nevedeli pomôcť a skúšali rôzne diéty. A tak sa moja mama podujala pomôcť si prírodnou medicínou.

Po mojich osobných skúsenostiach s modernou medicínou, som eliminovala liečbu modernou medicínou, ktorá zväčša využíva syntetické formy liečiv. Čoraz viac som sa orientovala na ayurvédsku a čínsku medicínu. Niekedy ešte mávam problémy s trávením, no vďaka esenciálnym olejom si viem rýchlo a kedykoľvek pomôcť, pretože sú skladné a mám ich vždy so sebou.

Momentálne som matkou trojročného synčeka a novorodenca. Od kedy sa mi starší syn narodil, pravidelne využívam esenciálne oleje pri akýchkoľvek detských komplikáciách. Veľakrát mi tieto kvapôčky pomohli. Keď som si nevedela rady, keď ho už nič fyzické netrápilo, no napriek tomu bol nepokojný a nevedel zaspinkať alebo sa utíšiť. K lekárke chodíme vždy iba na preventívne prehliadky a niektoré povinné očkovania. Antibiotiká sme zatiaľ nepoužili a vždy keď má soplík, kašeľ, horúčku, tráviace ťažkosti alebo iné trápenie, si plne vystačím s esenciálnymi olejmi. Podľa potreby použijem väčšie alebo menšie množstvo, riedenú alebo neriedenú formu a typ bylinky.

Keď vidím, ako sa niektoré mamičky trápia s novorodencami, napr. s kolikami a vidím ako bábätkám dávajú do zadočku rúrku na uvoľnenie vetrov, tak ma to mrzí. Môjmu synovi som vždy večer po kúpeli preventívne natrela bruško olejčekom z bylín na podporenie trávenia a všetko bolo našťastie v pohode.

Prírodný spôsob starostlivosti o telo chcem posúvať ďalej. Som veľmi rada, že s Vami môžem zdieľať informácie a vedomosti o účinkoch prírodnej medicíny. Veľakrát nám poskytne riešenia aj vtedy, keď si ani moderná medicína nevie rady.

Už vyše 9 rokov pracujem v oblasti starostlivosti o ľudské telo. Hoci som vyštudovala ekonomickú univerzitu s odborom účtovníctvo-audítorstvo a popri tom som vo Francúzsku študovala francúzštinu, veľmi rýchlo som pochopila, že kancelárska práca a vysedávanie za počítačom nie je pre mňa. Pre mňa je prvoradý kontakt s ľuďmi a priestor pre kreativitu.

Začala som zľahka, neinvazívnymi ošetreniami na formovanie postavy a popri tom som využívala prírodné švajčiarske produkty na výživu a očistu tela zvnútra. Pretože zdravé telo je krásne telo. Pre túto švajčiarsku firmu som viackrát prednášala o bylinkách a produktoch z bylín a to ma posúvalo do oblasti vzdelávania ľudí o prírodnej medicíne.

Neskôr som začala robiť biorezonančné analýzy organizmu a klientom som nastavovala zdravý životný štýl. K tomu pribudli kozmetické ošetrenia prírodnou kozmetikou na báze esenciálnych olejov, ku ktorým som odborné školenie absolvovala priamo v Paríži. Tu som si tiež osvojila, ako si Francúzky udržiavajú krásne a zdravé telá. Naučila som sa lepšie a zdravšie stravovať a využívať rôzne telové ošetrenia. Boli to práve Francúzi, ktorí v roku 1987 vymysleli a vyrobili úžasný stroj, endermológiu, vákuovú masáž tela známu aj pod názvom LPG. Absolvovala som kurz aromaterapie, kurz aromatouch techniky aplikácie esenciálnych olejov. Na základe týchto skúseností som vytvorila vlastnú antistresovú masáž tela aj tváre. Toto všetko som dala pod jednu strechu a vytvorila Centrum Vital Spa, ktoré funguje od roku 2015. Začala som robiť workshopy a vzdelávať ľudí o prínose a využití prírodnej medicíny a o zdravom životnom štýle.

V tomto centre pracuje tím profesionálov a vykonávame procedúry a terapie zamerané na relax, zdravie a tiež vonkajšiu krásu tela.

Poskytujem osobné konzultácie a na mieru šité terapie. Veľmi rada robím workshopy pre ľudí, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o tom, ako sa postarať o seba a svojich blízkych prírodnou formou. Pre tých, ktorí majú záujem zorientovať sa v tejto dobe plnej umelých aditív a chémie. Pre tých, ktorí sa rozhodli vybrať si cestu prírodných produktov a zdravého stravovania a takýmto spôsobom sa rozhodli dosiahnuť a udržať si zdravé a krásne telo.

Verím, že Vám on-line spôsob vzdelávania v podobe kurzov Moja kalokagatia prinesú veľa úžitku a otvoria Vám nové obzory. Moje kurzy obsahujú okrem textovej časti aj inštruktážne videá.

V prípade záujmu o osobnú konzultáciu ma môžete kontaktovať na centrumvitalspa@gmail.com

Teším sa na Vás!

Ivana

Kontaktný formulár

  VIAC O KURZE

  • Zameriate sa na overené prírodné zdroje.
  • Naučíte sa rozlišovať umelú od prírodnej chémiu.
  • Získate zručnosti, ako si rýchlo a prakticky poradiť pri mnohých bežných ťažkostiach.
  • Viac energie, čo sa priaznivo odrazí na kvalite vášho života.
  • Dokážete jednoduchšie pracovať s emóciami.
  • Lepší pohľad na seba a svoj organizmus.
  • Objavíte nové návyky, ktoré si rýchlo a ľahko osvojíte.
  • Pochopíte aký je rozdiel medzi modernou a holistickou medicínou.
  • Naučíte sa aplikovať holistický prístup pri ovplyvňovaní svojho zdravia a vitality.
  • Jednoduchšie sa budete vedieť sami rozhodnúť, čo je pre Vás vhodné a čo nie je.
  • Vytvoríte si motiváciu starať sa o seba a aktívne pracovať na lepšom fungovaní organizmu.

  Kurz je vhodný pre všetkých, ktorí uprednostňujú prírodnú medicínu a chcú na sebe pracovať, majú chuť niečo pre seba a svoje zdravie urobiť a osvojiť si nové návyky.

  Nijaké špeciálne vedomosti pre kurz nepotrebujete – všetko potrebné sa dozviete priamo v kurze.

  Kurz je ideálne absolvovať postupným prechádzaním všetkých lekcií. Kurz je uceleným systémom, zacieleným na priame ovplyvňovanie fungovania organizmu. Je inšpirovaný holistickým prístupom. Vyskúšajte tie podnety a rady, ktoré sa Vás osobne dotýkajú. Vy sami ste najlepšími odborníkmi na samých seba a vnútorný hlas Vás povedie k tomu, čo pre zlepšenie potrebujete.

   

  V tomto kurze sa naučíte, ako byť odborníkom na seba a svojich blízkych.

  Keď chcete zlepšiť kvalitu svojho života, potrebujete niečo zmeniť. Absolvovaním kurzu pochopíte, čo a ako treba zmeniť a ako si to udržať.