• Žiadne produkty v košíku.

Sprav zo svojho sna prioritu

Zuzana Aichová

Každý máme svoje sny. Niekto túži zmeniť povolanie, niekto sa chce naučiť nový jazyk, zarábať viac peňazí či schudnúť. Bez ohľadu na to, aký je náš sen odvážny alebo náročný, pri jeho napĺňaní zlyhávame kvôli jednej a tej istej veci.

Ako veľmi Ti záleží na Tvojich snoch?

Ruku na srdce. Koľko času venuješ každý deň svojmu snu, alebo akejkoľvek aktivite, ktorá súvisí s napĺňaním toho, po čom túžiš? Nemáš čas? Máš toho toľko, že Ti už neostane čas navyše? A sme doma! 🙂 Platí staré a známe: Čas máme na to, na čo si ho chceme nájsť. Je to skrátka vec priorít.

Úspešnosť pri napĺňaní snov a túžob záleží od toho, ako vysoko sa nachádzajú v našich prioritách.

Nájdi si čas na svoj sen

Jednoduchou metódou zistíš, ako narábaš so svojim časom. Počas obdobia 1 týždňa (pokiaľ je to Tvoj typický týždeň, nie keď si na služobnej ceste, alebo doma na PN) si zapisuj po hodinách všetky svoje aktivity. Aj tú, keď 15 minút na toalete pozeráš najnovšie reelka. Pravdivo. Inak to samozrejme nemá zmysel. Pri takejto analýze Tvojich činností v priebehu dňa s najväčšou pravdepodobnosťou zistíš, že so svojim časom môžeš hospodáriť aj lepšie. Skús niektoré činnosti vynechať, alebo ich skrátiť (napr. pozeranie televízie, alebo scrollovanie na mobile).

Pravidelnosť

Vyhraď si každý deň istý čas na aktivity, ktoré súvisia s napĺňaním tvojho sna. Vopred si to naplánuj, ideálne si spíš prehľadný harmonogram. Skrátka, zaraď si do kalendára čas, ktorý budeš pravidelne venovať svojmu snu. Ak chceš schudnúť, daj si každý deň 10 minút na cvičenie. Existujú účinné cvičenia, ktoré sú koncipované pre tých, ktorí nemajú veľa času. Ak sa chceš naučiť cudzí jazyk, nájdi si 15 minút denne. Ak máš náročný deň a nevládzeš sa učiť, pozri si napríklad film v cudzom jazyku namiesto seriálu v televízii. Chceš sa stať profesionálnym fotografom? Ber si fotoaparát všade, kam sa dá. Môžeš ho nahradiť aj lepším mobilom. Najlepšie fotky často vznikajú spontánne. Je jedno, čo je tvojim snom. Prispôsob plánovanie časového harmonogramu jeho povahe. Dôležitá je pravidelnosť. Efektivita sa výrazne zvyšuje, keď si časový harmonogram napíšeš. Najlepšie na viditeľné miesto.

Vytvor si zvyk

Ak je pre Teba tvoj sen dôležitý, nájdi si na jeho čiastkové napĺňanie čas KAŽDÝ DEŇ. Je to oveľa účinnejšie, než občasne a nepravidelne hoci vo väčšom objeme. Ak sa zničíš v posilke raz za mesiac, jediné, čo získaš, je svalovica a odpor k cvičeniu. Platí to rovnako pre akúkoľvek inú aktivitu. Pravidelnou a ideálne denno-dennou činnosťou si vybuduješ návyk, ktorý Ťa poženie ďalej. Po istej dobe zistíš, že sa už nevieš dočkať, kedy príde na rad „tvoja chvíľka“. Bude pre Teba prirodzené, nájsť si čas aj počas rušného dňa na to, aby si sa krok po kroku približoval/-a k svojmu snu. Nezraď svoje sny. Začni s plánovaním už dnes!

 

Ak Ťa zaujala táto inšpirácia, možno sa Ti bude páčiť aj Päť minút šťastia

 

Zdieľajte :-)