• Žiadne produkty v košíku.

Ing. Ivana Balážová

prírodné liečiteľstvo a starostlivosť o telo

Už ako dieťa som mala možnosť vyrastať v súlade s prírodnou medicínou vďaka mojej mame, ktorá sa zaujímala o bylinky, zdravú stravu a ich účinky na organizmus. A dnes ako dospelá vidím, že moje telo je čisté a silné i vďaka tomu, že bolo uchránené pred syntetickou chémiou a tak rýchlejšie reaguje i na alternatívnu medicínu.

Keď som mala asi tri roky, objavil sa u nás doma prvýkrát esenciálny olej. Odvtedy som zvyknutá na prírodnú medicínu. Ako dieťa som niekoľkokrát dostala od lekárky antibiotiká, ktoré mi spôsobili črevnú kandidózu. Lekári mi s tým nevedeli pomôcť a skúšali rôzne diéty. A tak sa moja mama podujala pomôcť si prírodnou medicínou.

Po mojich osobných skúsenostiach s modernou medicínou, som eliminovala liečbu modernou medicínou, ktorá zväčša využíva syntetické formy liečiv. Čoraz viac som sa orientovala na ayurvédsku a čínsku medicínu. Niekedy ešte mávam problémy s trávením, no vďaka esenciálnym olejom si viem rýchlo a kedykoľvek pomôcť, pretože sú skladné a mám ich vždy so sebou.

Momentálne som matkou trojročného synčeka a novorodenca. Od kedy sa mi starší syn narodil, pravidelne využívam esenciálne oleje pri akýchkoľvek detských komplikáciách. Veľakrát mi tieto kvapôčky pomohli. Keď som si nevedela rady, keď ho už nič fyzické netrápilo, no napriek tomu bol nepokojný a nevedel zaspinkať alebo sa utíšiť. K lekárke chodíme vždy iba na preventívne prehliadky a niektoré povinné očkovania. Antibiotiká sme zatiaľ nepoužili a vždy keď má soplík, kašeľ, horúčku, tráviace ťažkosti alebo iné trápenie, si plne vystačím s esenciálnymi olejmi. Podľa potreby použijem väčšie alebo menšie množstvo, riedenú alebo neriedenú formu a typ bylinky.

Keď vidím, ako sa niektoré mamičky trápia s novorodencami, napr. s kolikami a vidím ako bábätkám dávajú do zadočku rúrku na uvoľnenie vetrov, tak ma to mrzí. Môjmu synovi som vždy večer po kúpeli preventívne natrela bruško olejčekom z bylín na podporenie trávenia a všetko bolo našťastie v pohode.

Prírodný spôsob starostlivosti o telo chcem posúvať ďalej. Som veľmi rada, že s Vami môžem zdieľať informácie a vedomosti o účinkoch prírodnej medicíny. Veľakrát nám poskytne riešenia aj vtedy, keď si ani moderná medicína nevie rady.

Už vyše 9 rokov pracujem v oblasti starostlivosti o ľudské telo. Hoci som vyštudovala ekonomickú univerzitu s odborom účtovníctvo-audítorstvo a popri tom som vo Francúzsku študovala francúzštinu, veľmi rýchlo som pochopila, že kancelárska práca a vysedávanie za počítačom nie je pre mňa. Pre mňa je prvoradý kontakt s ľuďmi a priestor pre kreativitu.

Začala som zľahka, neinvazívnymi ošetreniami na formovanie postavy a popri tom som využívala prírodné švajčiarske produkty na výživu a očistu tela zvnútra. Pretože zdravé telo je krásne telo. Pre túto švajčiarsku firmu som viackrát prednášala o bylinkách a produktoch z bylín a to ma posúvalo do oblasti vzdelávania ľudí o prírodnej medicíne.

Neskôr som začala robiť biorezonančné analýzy organizmu a klientom som nastavovala zdravý životný štýl. K tomu pribudli kozmetické ošetrenia prírodnou kozmetikou na báze esenciálnych olejov, ku ktorým som odborné školenie absolvovala priamo v Paríži. Tu som si tiež osvojila, ako si Francúzky udržiavajú krásne a zdravé telá. Naučila som sa lepšie a zdravšie stravovať a využívať rôzne telové ošetrenia. Boli to práve Francúzi, ktorí v roku 1987 vymysleli a vyrobili úžasný stroj, endermológiu, vákuovú masáž tela známu aj pod názvom LPG. Absolvovala som kurz aromaterapie, kurz aromatouch techniky aplikácie esenciálnych olejov. Na základe týchto skúseností som vytvorila vlastnú antistresovú masáž tela aj tváre. Toto všetko som dala pod jednu strechu a vytvorila Centrum Vital Spa, ktoré funguje od roku 2015. Začala som robiť workshopy a vzdelávať ľudí o prínose a využití prírodnej medicíny a o zdravom životnom štýle.

V tomto centre pracuje tím profesionálov a vykonávame procedúry a terapie zamerané na relax, zdravie a tiež vonkajšiu krásu tela.

Poskytujem osobné konzultácie a na mieru šité terapie. Veľmi rada robím workshopy pre ľudí, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o tom, ako sa postarať o seba a svojich blízkych prírodnou formou. Pre tých, ktorí majú záujem zorientovať sa v tejto dobe plnej umelých aditív a chémie. Pre tých, ktorí sa rozhodli vybrať si cestu prírodných produktov a zdravého stravovania a takýmto spôsobom sa rozhodli dosiahnuť a udržať si zdravé a krásne telo.

Verím, že Vám on-line spôsob vzdelávania v podobe kurzov Moja kalokagatia prinesú veľa úžitku a otvoria Vám nové obzory. Moje kurzy obsahujú okrem textovej časti aj inštruktážne videá.

V prípade záujmu o osobnú konzultáciu ma môžete kontaktovať na centrumvitalspa@gmail.com

Teším sa na Vás!

Ivana

 

Viac informácií sa dozviete aj na www.centrumvitalspa.sk